top of page

Merhaba,

 

Teknolojinin kullanım ve yayılma hızı arttıkça, birbirini takip edip eden yeni gelişmeler de yeni süreçleri beraberinde getirmektedir. Bilgi aktarımında da farklılıklar ve değişimler olmaktadır. Günümüz dünyasının teknoloji kullanımında zirveye ulaşmasının olumlu ve olumsuz birtakım yansımaları olmaktadır. Yan ürün olan sosyal medya platformları bilgi akışında internet sitelerini de aşarak ana ürün haline gelmiştir. Bu süreçte doğru ve yanlış bilgiler bu platformlarda birbirine karışarak büyümekte ve ortaya temizlenmesi zor bir bilgi kirliliği çıkmaktadır. Bu kirlilik her ülkede benzer şekilde hissedilmese de küresel açıdan temeli bozmakta ve insanların sorunlarını gidermek yerine arttırmaktadır. Zihnimizden eylemlerimize kadar bizi her şekilde etkileyen yanlış bilgilerden haberdar olmak herkesin hakkıdır.

Edinilen bilginin teyit edilmiş ve kaynaklarının güvenilir olması oldukça önemlidir. Aksi takdirde bilgi kirliliğin bu kadar yaygın olduğu bu çağda bir şekilde yanlış bilgi aktarımına aracı olmak kaçınılmaz olacaktır.

Bizler; objektif bir yaklaşımla dünya çapında bilgi aktarımında kullanılan içerikleri kaynağını teyit ederek, ideolojik birtakım temellere yaslanmadan farklı dillere çevirmeyi amaçlayan araştırmacı, mütercim ve tercümanlarız. Witroop bu amaç için çaba harcayanları bir araya getiren bir platformdur.

Witroop’ta genel olarak şu alanlarda çeviriler yapılacaktır: Teknoloji, bilişim, kültür-sanat, tarih, edebiyat, eğitim, basın-medya, felsefe, sosyoloji, psikoloji, mantık, sağlık, biyografi.

bottom of page