top of page

Meta Binlerce İşçiyi Daha İşten Çıkarabilir

Washington Post, çarşamba günü bildirdiğine göre Meta, yönetim katmanlarını düzleştirmeye çalışırken daha fazla işten çıkarmaya hazırlanıyor. Facebook ana şirketi geçen kasım ayında 11.000 kişiyi işten çıkardıktan sonra bu hareket binlerce işçiyi etkileyebilir.

Anonim bir kaynağa atıfta bulunan Post'a göre, şirketin son planı bazı yöneticileri daha düşük seviyeli pozisyonlara zorlayacak ve diğerlerinin daha fazla çalışanı denetlemesini sağlayacak. Değişikliklerin küresel olarak ve belirli bir süre içinde birden çok bölüme gelmesi beklendiğinden, bazı işleri ve projeleri daha doğrudan kesintiye uğratması da muhtemeldir.

Meta İletişim Direktörü Andy Stone, rapor hakkında Post'un “bunu yanlış anladığını” söyledi ve birden fazla editörü de etiketleyerek, “Saygısızlık etmek istemem ama @loriamontgomery, @cpassariello, @markseibel, @laurastevens, aynı haberdeki habercilikle ve önceki habercilikle çelişen bir başlığa sahip bir hikayeyi nasıl yayınlarsınız?” diye tweet attı.

Bu ayın başlarında CEO Mark Zuckerberg, yatırımcılara şirketin meta evren ve yapay zeka projelerine eğilirken 2023'te verimliliği vurguladığını söyledi.

Üç aylık kazanç çağrısıyla ilgili bir Facebook gönderisinde, “Geçen yılı, bazı zor işten çıkarmalar ve bazı takımları yeniden yapılandırarak kapattık. Bunu yaptığımızda, verimliliğe odaklanmamızın başlangıcı olduğunu ve son olmadığını da açıkça söyledim” diye yazdı.


Kaynak: CNET Editör: Bilge Dua KÖSEN


bottom of page